جوان سئو

آموزش و مشاوره سئو و بازاریابی آنلاین

7 ابزار کاربردی برای کمک به بهبود رتبه وب سایت شما در گوگل

7 Best SEO Tools to Help You Rank Higher in Google

بهترین راهکار برای ساخت و ایجاد ترافیک طبیعی و اورگانیک گوگل شناخت بهترین ابزارهای سئو برای استفاده است. امروزه چک کننده های سئو بسیار زیادی در بازار وجود دارند اما مشکل است بدانیم از کجا باید شروع کنیم. آیا باید روی نرم افزار سرمایه گذاری کنید یا اینکه از یک برنامه رایگان استفاده کنید و آنالیز سئو را خودتان انجام دهید؟ در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به این موضوع بپردازیم پس تا پایان با جوان سئو همراه باشید.

مهم نیست که شما یک متخصص بهیه سازی موتور جستجو هستید یا به تازگی نحوه ی کار با گوگل را یاد گرفته اید. بهترین ابزارهای کلیدی برای جستجوهای کلیدی، لینک سازی، آنالیز ترافیک و درک رقابت است.

بهترین ابزارهای سئو برای جستجوی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی اساس ترافیک روی وب سایتتان هستند. مهم نیست چه مطلبی می نویسید، مهم این است که مخاطبتان را درک کنید، به این معنا که بدانید چه کلمه ای را در گوگل تایپ و سرچ می کنند.

ابزارهای سئو مختلفی برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی وجود دارند. خواه در حال اجرای یک استارتاپ تک نفره باشید و یا در حال راه اندازی سئو برای یک شرکت ابزارهای زیر برخی از مهم ترین اطلاعات قابل اجرا را مهیا می کنند.

SEMrush

SEMrush یکی از محبوب ترین گزینه های آنالیز سئو در بازار است. این ابزار به شما امکان بررسی ترافیک پرداخت، ترافیک رسانه های اجتماعی و البته ترافیک دسکتاپ و تلفن همراه را می دهد. همچنین ابزاری برای جستجوی کلمات کلیدی محبوب می باشد. کلمه یا عبارتی را وارد کنید، این چک کننده سئو به شما حجم جستجو، پتانسیل، مشکلات شما و شرکت های رقابتی را به شما می گوید.

SEMrush همچنین کلمات کلیدی مرتبط را به شما پیشنهاد می دهد و به شما در ایجاد استراتژی کلمه کلیدی کمک می کند. این تنها یکی از ویژگیهای SEMrush است. این ابزار همچنین می تواند حسابرسی وب سایت شما را انجام دهد، به این شکل که کیفیت و کمیت لینک های شما را بررسی می کند.

Google Keyword Planner

با اینکه آنالیز سئو به طور قابل مشاهده ای برای یوتیوب، آمازون و فروشگاه اپلیکیشن مهم شده است، اما اکثر کارآفرینان عمدتاً به نحوه ی ظاهر شدن محتوایشان در گوگل توجه می کنند.

شما برای دستیابی به همه ی قابلیت های Google Keyword Planner نیاز به Google AdWords دارید. با این حال Google’s Keyword Planner برای همه ی کاربرانی که در گوگل اکانت دارند رایگان است.

این ابزار سئو دو ویژگی اصلی دارد: کشف کلمات کلیدی و جستجوی معیارهای کلمات کلیدی.

در مورد اول، شما کلمات مرتبط با صنعت خود را وارد می کنید و گوگل یک لیست از کلمات کلیدی پیشنهادی را می دهد. این نتایج شامل  جستجوی تقریبا ماهیانه، تخمین هزینه برای هر کلیک و رقابت است.

در مرحله ی دوم، می توانید از Google’s Keyword Planner استفاده کنید تا آنالیز کلمات کلیدی را مقایسه کنید. که تعداد نشانه گذاری ها و کلیک ها برای یک کلمه کلیدی، طی یک دوره ی سی روزه نشان داده می شود. همچنین نشان می دهد که همه ی این ها چقدر هزینه دارد.

البته هدف اصلی بهینه سازی موتور جستجو این است که از پرداخت هزینه برای جستجو پرهیز شود، اما آگاهی از هزینه این تبلیغات و مقایسه ی میزان سود حاصله با استفاده از راهکارهای موفق می تواند مفید باشد.

Ubersuggest

آیا می خواهید در مورد کلمات کلیدی بدون هزینه کردن برای ابزارهای سئو بدانید؟ Ubersuggest یک برنامه رایگان است که به شما اجازه می دهد در مورد کلمه کلیدی یا نام دامنه اطلاعات جمع آوری کنید.

بویژه Ubersuggest به شما در مورد هزینه به ازای هر کلیک و چگونگی رتبه بندی آن اطلاعات می دهد. همچنین کلمات کلیدی طولانی را پیشنهاد می دهد و رتبه سایت عالی برای کلمه وارد شده را نشان می دهد.

اگر URL را در Ubersuggest وارد کنید، کلمات کلیدی و ترافیک اورگانیک سایت را نشان می دهد. این چک کننده سئو همچنین تعدادی از بک لینک های وب سایت را به لحاظ کیفیت ارزیابی می کند و می تواند تکامل موتورهای جستجوی وب سایت را بهینه سازی کند.

Keyword.io

Keyword.io یک چک کننده سئو است برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی روی تعدادی از سیستم عامل ها از جمله گوگل، آمازون، یوتیوب، علی بابا و ویکیدیا.

اگر دنبال کلمات کلیدی فراتر از گوگل هستید، Keyword.io نقطه ی شروع خوبی است.

وقتی یک کلمه ی کلیدی را وارد می کنید و منطقه ی خود را مشخص می کنید، Keyword.io یک لیست از صدها کلمه ی کلیدی را ارائه می کند که می توانید آنها را فیلتر کنید. به عنوان مثال، می توانید به طور ویژه کلمات کلیدی در ویکیپدیا را مشاهده کنید، یا هر یک از پلتفرم های دیگر را جستجو کنید.

آنالیز سئو برای ایجاد لینک

یکی دیگر از مولفه های بهینه سازی وب سایت، ساختن دامنه ی off-page است. به عبارت دیگر اینکه چگونه سایر وب سایت ها به شما لینک می دهند، بر نحوه ی نمایش وب سایت شما در گوگل تاثیر می گذارد. هر چه بک لینکهای سایت شما بیشتر باشد، گوگل شما را به عنوان منبع بهتر در نظر می گیرد. بیاد داشته باشید که لینک ها همه چیز نیستند.

هر چه که رنک دامنه پیج دیگر بالاتر باشد، بک لینکشان به سایت شما با ارزشتر است.

Moz Link Explorer

Moz علاوه بر اجرای یک وبلاگ، نرم افزار بهینه سازی موتور جستجو را نیز ارائه می دهد.

Moz یک “جعبه ابزار سئو” دارد که با آن وب سایت شما می تواند ابزار جستجوی کلمه کلیدی را داشته باشد. شامل معیارهای کلمات کلیدی ضروری است مانند حجم جستجوی ماهیانه و آنالیز SERP است، به این معنی که رنک یه وب سایت برتر در زمینه کلمه کلیدی را بررسی می کند.

Moz همچنین یک ابزار جستجوگر لینک دارد که مشکلات موجود در ساختار وب سایت را بررسی می کند. آیا گوگل همه ی لینک های شما را ایندکس می کند؟ چگونه لینک ها بر روی نمره ی دامنه شما تاثیر می گذارند؟ چه چیزی می توانید از ساختار لینک خود در رقابت ها یاد بگیرید؟ چک کننده سئو Moz می تواند تمام این داده ها را فراهم کند.

سنجش ترافیک با چک کننده سئو

سنجش ترافیک اورگانیک – تعداد افرادی که سایت شما را با جستجو پیدا می کنند نه با تبلیغات- تنها راه درک این مسئله است که چگونه موتور جستجو بهینه می شود.

کنسول جستجوی گوگل

بهترین راه برای شناختن اینکه آیا سئو شما در گوگل کار می کند این است که این اطلاعات را به طور مستقیم از خود گوگل دریافت کنید.

کنسول جستجوی گوگل هر چیزی که نیاز دارید در مورد نحوه ی نمایش یک وب سایت در جستجوی گوگل بدانید را به شما نشان می دهد. به این معنا که چقدر در گوگل نمایش داده می شود و کدامیک از کلمات کلیدی آن رنک شده اند. همچنین نرخ کلیک را نشان می دهد.

علاوه بر این کنسول جستجوی گوگل، آنالیز بالقوه ی سایت، مشکلات اسپم و سایت هایی که به شما لینک می کنند را آنالیز می کند. همه ی این قابلیت ها رایگان هستند.

بهترین ابزار سئو برای ارزیابی وب سایت شما

آیا مطمئن نیستید که برای بهینه سازی موتورهای جستجو یا آنچه که بعدا باید انجام دهید، از کجا باید شروع کنید؟ تنها راه بهبود جستجوگرها در وب سایت شما این است که بدانید چه چیزی را می خواهید بهبود دهید. که این با ارزیابی وب سایت شما آغاز می شود.

یک حسابرسی به طور معمول فاکتورهایی همچون سرعت بارگذاری صفحه، کیفیت محتوا و تگ های HTML را در نظر می گیرد.

اکثر ابزارهای موجود در این لیست دارای قابلیت ارزیابی به عنوان بخشی از چک کننده سئویشان هستند. اما نرم افزارهای مختلف می توانند اطلاعات متضادی به شما ارائه کنند. این بدین معنی است که انجام آنالیز سئو با برنامه های متعدد ارزش دارد، اما این اطلاعات به یک اندازه ارزشمند نیستند.

Ahrefs

Ahrefs یکی از جامع ترین ابزارها برای ارزیابی وب سایت شما است. Ahrefs در طی چند ساعت، در میان پیج های وب سایت شما جستجو می کند و یک گزارش در مورد آن ارائه می کند. چک کننده سئو Ahrefs شامل ویژگی های متنوعی است، که با یک رنک کلی از سلامت سایت شما شروع می کند و با یک ارزیابی گرافیکی وب سایت را نسبت به قبل ارزیابی می کند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم آن این است که ارزیابی می کند که چگونه لینک های داخلی و خارجی وب سایت کار می کنند.

Ahrefs صفحه ی 404، صفحه بارگذاری آهسته، صفحات Orphan و صفحات شکسته را پیدا می کنند. همچنین به مسائل وب سایت داخلی، از جمله کیفیت محتوا توجه می کند. آیا تعداد کلمات به اندازه ی کافی زیاد است؟ آیا وب سایت دارای محتوای تکراری است؟ Ahrefs می تواند این مسائل را نیز ارزیابی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.