جوان سئو

آموزش و مشاوره سئو و بازاریابی آنلاین

5 نکته برای انتخاب بهترین شرکت برای انجام سئو سایت

شرکت سئو

تصمیم درست در زمان انتخاب شرکت سئو نتایج مهمی برای میزان رونق تجارت و کسب و کار شما دارد. انتخاب سئو خوب یا بد تاثیر عمده بر روی ترافیک سایت و رتبه آن در گوگل می گذارد. با بهبود سئو تجارت از هر نوعی با افزایش میزان فروش و کاهش بودجه تبلیغات روبه رو می شود. قبل از انتخاب شرکت سئو 5 نکته را مد نظر بگیرید که هر موسسه ای لازم است این نکات را بداند.

  1. سئو جادو نیست، بنابراین از کسانی که در مورد آن به شکل انتزاعی صحبت می کنند، دوری کنید

سئو یا روند بهینه سازی وب سایت برای حفظ ترافیک در سایت، کمی مشکل است که البته اکثر مواقع نیز به درستی درک نمی شود. افرادی که سئوی سایت را تنظیم می کنند، معمولا کسانی هستند که بینش خاصی نسبت به الگوریتم های گوگل دارند یا اکثر زمان خود را در معرض سئو قرار دارند، اما این افراد معمولا حقیقت را به شما نمی گویند.

در واقع بهبود سئو در سایت مستلزم چند مسئله است، از جمله : درک عمیق چگونگی کار موتورهای جستجو، توجه به جزئیات و تغییرات ثابت و دائمی چرا که الگوریتم های گوگل تقریبا هر هفته تغییر می کنند.

علاوه بر این میانبرهایی مانند خرید لینک، استفاده از کلمات کلیدی و کلوکینگ cloaking (ارائه اطلاعاتی به کاربر که با آنچه به موتورهای جستجو ارائه می شود متفاوت است) وجود دارد که می توانند موتورهای جستجو را به سمت وب سایت شما بکشانند. این تکنیک ها سئو کلاه سیاه Black Hat SEO نامیده می شوند، زیرا قوانین موتورهای جستجو را نقض می کنند. زمانی که ربات های گوگل متوجه شوند که شما در حال استفاده از این تکنیک ها هستید، رتبه سایت شما را خراب می کنند که این مسئله روی ترافیک سایت تاثیر خواهد گذاشت.

متخصصینی در سئو هستند که ادعا می کنند دارای دانش خاصی هستند و می توانند از تکنیک های سئوی کلاه سیاه استفاده کنند و برای آن هزینه زیادی از شما دریافت می کنند. در حالیکه این ادعا کاملا اشتباه است.

  1. اهداف خود را مشخص کنید و شرکتی را پیدا کنید که می تواند تمام اهداف شما را برآورده کند

اگر اهداف تان مشخص نیست، از شرکت های سئو برای افزایش ترافیک سایت خود کمک نخواهید. برای مبتدی ها انواع مختلفی از ترافیک ارگانیک وجود دارد (ترافیک ارگانیک به هر نوع بازدید و ترافیک که بدون تبلیغ وارد سایت می شوند، گفته می شود)، به این معنی که افزایش ترافیک به طور خودکار به افزایش درآمد منتهی نمی شود.

برای جلوگیری از هر نوع ابهام، شما و تیم تان باید به طور دقیق مشخص کنید که با بهبود سئو چه انتظاری دارید و چه می خواهید. آیا از طریق رتبه بندی برخی کلمات کلیدی به دنبال فروش محصول هستید؟ آیا می خواهید میزان بازگشت بازدیدکنندگان bounce rate را در سایت خود کاهش دهید یا تمایل دارید میزان تغییر را افزایش دهید؟ به دنبال افزایش درآمد از طریق آگهی هستید یا ترجیح می دهید بازدیدکنندگانی داشته باشید که زمان زیادی را در سایت شما سپری می کنند؟ به هرحال در مورد هدف خود مطمئن شوید و شرکتی را انتخاب کنید که می تواند تمام این اهداف را تحقق بخشد.

مهم نیست چه شرکتی را انتخاب می کنید، مهم این است که در مورد نتایج آن شرکت و خدمات ارائه شده توسط آنها مطمئن باشید.

  1. تنها به سرچ گوگل برای انتخاب شرکت سئو اکتفا نکنید، بهتر است با مشتریان هر شرکت مشورت کنید

در نظر داشته باشید که بهترین متخصصین سئو آنقدر پر مشغله هستند که نمی توانند وقت زیادی را صرف بهبود وشعیت سایت خود کنند. بهترین شرکت ها معمولا مشتری هایی دارند که مدت هاست با آن شرکت کار می کنند. تنها شرکت هایی که نیاز به مشتریان جدید دارند سعی می کنند رتبه خود را در گوگل بههبود بخشند.

به علاوه این که شرکت های خارج شده از لیست گوگل شرکت های خوبی نیستند، فرض اشتباهی است. شرکت هایی که در لیست گوگل بیشتر مشاهده می شوند وقت زیادی را صرف تبلیغ و بهبود رتبه سایت خود می کنند، در حالیکه شرکت های خوب در سئو به اندازه کافی در تجارت خود فعال و موفق هستند.

بنابراین بهترین روش برای یافت شرکت واجد شرایط برای سئو همان روش های قدیمی است، یعنی تبلیغات کلامی. توصیه می شود به جای جستجو در گوگل از مردم و مشتریان پرس و جو کنید، البته صحبت با رقیبان شرکت های سئو نیز نتیجه ای نخواهد داشت.

  1. شرکت سئو متناسب با معیارهای خود انتخاب کنید

زمانی که اهداف خود را مشخص کرده اید و قرار است بین چند شرکت یکی را انتخاب کنید (گزینه های انتخابی خود را محدود کنید)، زمان آن رسیده که مطمئن شوید شما و شرکت انتخابی تان قرار است با یک روش کاملا واضح کار خود را پیش ببرید. به عبارت دیگر هدف نهایی رتبه بندی کلمات کلیدی چیست؟

قبل از انتخاب شرکت سئو بسیار مهم است که با مشاور خود در مورد شاخص کلیدی عملکرد Key Performance Indicator یا KPI به توافق برسید. شاخص کلیدی عملکرد معیارهایی هستند که تقریبا در هر جنبه از تجارت استفاده می شوند و می توانند میزبان عوامل مختلف در سئو باشند. به عنوان مثال یک شرکت با یک محصول جدید  نسبت به یک شرکت قدیمی که مشتریان خود را دارد، اهداف متفاوتی خواهد داشت.

اما شاخص کلیدی عملکرد فراتر از این مسئله است. به عبارت دیگر ما به داده های زیادی دسترسی داریم که ممکن است در بین این داده گم شویم یا ممکن است شاخص کلیدی عملکرد اشتباه را دنبال کنیم. در واقع شرکت سئو انتخاب شده باید معیارهای مهم در کسب و کار شما را درک کند و بتواند این اطلاعات را به مسائلی قابل هضم برای شما تبدیل کند. در ادامه به چند مورد مهم در مورد KPI اشاره می شود:

 

  • ارگانیک سشن یا بازدید ارگانیک Organic sessions: چه تعداد کاربر از طریق موتورهای جستجو یا organic search وارد وب سایت شما می شوند؟ این مسئله یکی از مهم ترین شاخص های کلیدی عملکرد یا KPI در سئو محسوب می شود. علاوه بر این می توانید فاکتورهای دیگری را نیز مد نظر بگیرید، ماند متوسط تعداد بازدیدها، مدت زمان هر بازدید، تعداد بازدیدکنندگان مجزا و میزان بازگشت کاربران.

 

  • نرخ تبدیل Conversion rate : چند درصد از کاربران محصولات شما را می خرند، در خبرنامه شما ثبت نام می کنند یا با محتوای شما ارتباط برقرار می کنند؟

 

  • رتبه بندی کلمات کلیدی : کدام کلمات کلیدی را رتبه بندی می کنید و اینکه از زمانی که کار خود را با شرکت سئوی مد نظر خود شروع کرده اید، رتبه کلمات کلیدی شما بهبود پیدا کرده یا خیر؟

 

  • اشتباهات گوگل کراول Google crawling : گوگل کراول فرایندی است که از طریق آن ربات های گوگل محتوای وب سایت شما را ایندکس می کنند. اگر گوگل برای خواندن وب سایت شما دچار چالش شود، نمی تواند آن را در جستجوها نمایش دهد که این مسئله نیز روی ترافیک ارگانیک سایت تاثیر می گذارد.

 

  • زمان بارگذاری صفحه Page load time : مدت زمان بارگذاری صفحه بر روی میزان کاربرانی که از سایت شما می روند، تاثیر مستقیم می گذارد. به گفته گوگل میزان بازگشت کاربران یا bounce rate به معنای سرعت ترک کردن سایت شما توسط کاربران است، که اگر سرعت سایت شما از 1 ثانیه به 5 ثانیه افزایش پیدا کند، میزان بازگشت کاربران تا 90 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

 

  1. شرکت سئو باید ارتباط موثر با مشتری داشته باشد

گرچه لازم است که شما هم به ابزارهای اندازه گیری شاخص کلیدی عملکرد – مانند SEMRush، کنسول جستجوی گوگل Google Search Console و گوگل آنالیتیک Google Analytics – دسترسی داشته باشید، اما به احتمال زیاد وقت زیادی برای تجزیه و تحلیل تمام این داده ها ندارید. بنابراین به یک تیم متخصص در زمینه سئو نیاز دارید که از طریق برقراری ارتباط موثر در این زمینه به شما کمک کند.

به یاد داشته باشید که سئو یک فرایند است، بنابراین می توانید سال ها با یک شرکت سئو کار کنید. حتی اگر برنامه دارید که به طور موقت با یک شرکت کار کنید، رسیدن به اهداف ترافیکی وب سایت نیاز به زمان، صبر و برقراری ارتباط سازنده با شرکت مورد نظر دارد.

منبع: entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.