جوان سئو

آموزش و مشاوره سئو و بازاریابی آنلاین

آیا شانس در تجارت تاثیر دارد ؟

شانس در تجارت

سوالی که شاید خیلی افراد بپرسند این هست که آیا شانس در تجارت تاثیر داره؟ شما دوست دارید در کارِتون خوش شانس باشید یا اینکه سعی کنید و کارتون رو خوب انجام بدید؟

من خوش شانس بودن رو ترجیح می دهم. در دنیای تجارت اگر خوش شانس باشید، همه تصور می کنند که کار خود را هم خوب انجام می دهید. اما اگر بدشانس باشید موفق شدن خیلی سخت خواهد شد و مهم نیست که در این راه چقدر تلاش می کنید. سرنوشت و شانس نقش مهمی در تجارت بازی می کنند. هوشمندانه کار کردن و سخت کوشی بخشی از رسیدن به رویاهاست، اما در فرایند رسیدن به رویا بخش دیگری هم هست که کمتر به آن اشاره می شود و شانس و استفاده از شانسی است که به شما رو آورده.

طی سال ها تحقیقات زیادی در مورد یک فرمول مناسب برای رسیدن به موفقیت در تجارت انجام شده است. شاید شما هم بخواهید وجوه مشترک بین فراد موفق را بدانید. کتاب هایی ننیز در این زمینه نوشته شده اند و برخی ادعا می کنند می توانند راز موفقیت را در 10 گام موثر بیان کنند.

به هرحال پس از انجام تحقیقات و خواندن این کتاب ها اکثر شما به این نتیجه می رسید که تمام افرادی که در تجارت خود موفق هستند، تنها دو وجه مشترک دارند:

  1. شانس

  2. زمان مناسب

همانطور که موتجه شدید وجه تشابه افراد موفق در کسب و کار کم است، بنابراین راه های رسیدن به موفقیت در تجارت و کسب و کار زیاد است. صرف نظر از اینکه کتاب ها در مورد روش های رسیدن به موفقیت چه می گویند، بهتر است بدانید هیچ راه خاصی برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد و این خبر خوبیست برای تمام صاحبان تجارت های کوچک.

شما می توانید از زوایای مختلف هدف خود را مورد بررسی قرار دهید و به آن هدف برسید. افراد بسیاری با این تفکر کسب و کار تازه ای را شروع می کند که بتوانند سرنوشت خود را تحت کنترل قرار دهند. بعد از گذشت مدتی متوجه می شوند که این تفکر درست نیست و زندگی آنها با متغیرهایی پر شده است که دیگر قادر به کنترل آنها نیستند و درک این مسئله برای اکثر کارآفرینان دشوار است.

در حقیقت ما باید روش های کسب و کار را یاد بگیریم، گاهی مجبوریم در مدت کوتاهی شرایط فعلی خود را بپذیریم، یاد بگیریم چه کارهایی می توانیم انجام دهیم و بعد از آن وارد عمل شویم.

به عنوان مثال ممکن است از جایی با شما تماس گرفته شود و به شما بگویند که شرکت توسعه وب آنها از بازار تجارت خارج شده است. پس از آن این شرکت به ازای پول زیادی که به شما پرداخت می کند، از شما می خواهد تجارت آنها را دوباره رونق بخشید. خب حالا با این اوصاف آیا کار شما خوب بوده یا خوش شانس بوده اید؟

احتمالا هر دو، چرا که شما با این موسسه در ارتباط بوده اید و در نتیجه در زمان نیاز با شما تماس گرفته شده است. شما هم می توانید این شرکت را در شرایط مناسب در زمان مناسب قرار دهید و باعث موفقیت آن شوید. اما اگر یک ماه بعد یک مشتری با پیشنهاد بیشتری با شما تماس بگیرد و شما به خاطر کار قبلی نتوانید کار جدید را قبول کنید چطور؟ در این شرایط مطمئنا نمی توانید ادعا کنید که خوش شانس هستید.

همه ما باید بپذیریم که نتایج تجارت تا حدی خارج از کنترل ماست. بنابراین برای کسب و کار خود چه کنیم؟ تمام تلاش خود را بکنیم تا به موفقیت برسیم، موفقیت ها را جشن بگیریم و ناامیدی را کنار بگذاریم و برای اینکه شانس به سمت شما بیاید سعی کنید خود را در موقعیت های مختلف قرار دهید و هر موقعیت پیش آمده را به عنوان یک شانس در نظر بگیرید.

منبع : libsynpro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.