جوان سئو

آموزش و مشاوره سئو و بازاریابی آنلاین

در مورد بروزرسانی الگوریتم گوگل در سال 2019 بیشتر بدانید

گوگل به طور رسمی یک به روز رسانی گسترده مرکزی را اعلام کرد. این بروزرسانی الگوریتم گوگل در سوم ژوئن ۲۰۱۹ انجام می شود. این اعلان رسمی در حساب تویتر گوگل با نام google searchliaison بیان شد.

بیانیه گوگل در دوم ژوئن ۲۰۱۹ به این صورت است:

فردا اپدیت هسته ای الگوریتم رو انجام میدیم، همانطور که هر ساله چندین بار این کار رو انجام میدیم. این الگوریتم اسمش هست اپدیت هسته ژوئن ۲۰۱۹. راهنمایی ما در مورد این اپدیت محفوظه همانطور که قبلا پوشش داده ایم. لطفا برای اطلاعات بیشتر این توییت رو مشاهده کنید.

اپدیت الگوریتم گوگل

پس از این بیانیه به توییتی مربوط به ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸ لینک داده شد که یک بروز رسانی مربوط به سایر بروزرسانی ها نامیده میرشود. در این توییت گوگل اعلام می کند که در این بروزرسانی الگوریتم گوگل گسترده چیزی برای تعمیر وجود ندارد.

در اینجا بخش مهمی از این توییت چندگانه را می بینید:
گاهی ما تغییرات گسترده ای در الگوریتم مرکزی خود ایجاد می کنیم و دیگران را نسبت به این تغییرات مطلع می کنیم چرا که نمی خواهیم مدیران سایت و صاحبان محتوا تغییراتی را در کارهای خود اعمال کنند که مورد نظر نیست.
منظور از اینکه گوگل می گوید چیزی برای فیکس کردن وجود ندارد این است که این به روز رسانی عوامل بی کیفیت در سایتها را هدف قرار نمی دهد.
در حقیقت این به روز رسانی ها مربوط می شود به بهبود چگونگی درک گوگل از کووری ها و صفحات وب و کنار هم قرار دادن این دو و ارائه نتایج جستجوی مرتبط.

بروزرسانی الگوریتم گوگل

نکته ای در مورد الگوریتم پنگوئن:

الگوریتم پنگوین هم بخش هسته ای الگوریتم گوگل است. این الگوریتم به لینکها می پردازد. هیچ بیانیه رسمی در این مورد که ایا الگوریتم پنگوئن بخشی از الگوریتم مرکزی ژوئن ۲۰۱۹ هست یا خیر وجود ندارد.
با این حال در مارچ ۲۰۱۹ گری ایلیس در فلوریدا بیان کرد که تیم گوگل در حال بهینه سازی الگوریتم پنگوئن هستند.
گری بیان نکرد که الگوریتم پنگوئن بهسازی شده در راه است، او فقط گفت تیم بهسازی این الگوریتم را ادامه می دهد.

در مقابل به روزرسانی گسترده گوگل چه باید کرد؟

طبق راهنمایی رسمی گوگل لازم نیست اقدامی انجام شود.بسیاری از مدیران سایت و افراد حرفه ای در بازار جستجو این توصیه گوگل را قابل قبول نمی دانند. اما با این حال توصیه خوبی است.
در ادامه نکاتی بیان می شوند که باید مد نظر قرار بگیرند: راهنمایی رسمی گوگل این است که در این بروز رسانی تعمیری انجام نشده است.
بروزرسانی های گوگل معمولا یک هفته تا ۱۰ روز طول می کشد تا اعمال شود. بنابراین قبل از هرگونه نتیجه گیری بهتر است کمی صبر کنید.
کیفیت سایت همیشه مسئله مهمی است، اما همیشه تمرکز اصلی الگوریتم روی کیفیت سایت نیست. به یاد داشته باشید این به روزرسانی نوعی بروزرسانی گسترده است و تنها به کیفیت سایت اکتفا نمی کند.
زمانی که رتبه سایت شما بهبو پیدا نمی کند، اشتباه شما این است که به دنبال ترمیم عوامل داخلی سایت خود هستید، در حالیکه گاهی لازم است از خود بپرسید چرا سایت شما توسط گوگل دیده نمی شود.

منبع : searchenginejournal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.