جوان سئو

آموزش و مشاوره سئو و بازاریابی آنلاین

چرا به سئو نیاز داریم ؟

سئو

تا حالا شده این سئوال رو از خودتون بپرسید که چرا به سئو نیاز داریم ؟

اصلا سئو از کجا اومد و چرا یهو اینقدر مهم شد ؟ از هرکسی میپرسی میگه اره سایتت رو سئو کن !

شاید این این سئوالات به ذهن شما هم رسیده باشد و به دنبال جواب درست حسابی برای این سئوالات باشید ما در جوان سئو به شما کمک میکنیم که به این سئوالات در حد رفع نیاز پاسخ دهید پس با ما همراه باشید.

ابتدا به معنی کلمه سئو میپردازیم که این کلمه از کجا اومده و به چه معناست ؟

سئو SEO مخفف عبارت ‘Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است. این عمل در واقع نوعی بهینه سازی وب سایت هاست تا موقعیت سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو ارتقا پیدا کند. سئو بر روی رتبه در نتایج جستجوی ارگانیک تمرکز می کند و به رتبه به دست آمده از طریق پرداخت و لینک سازی کاری ندارد. در این مقاله به سوال مهم چرا به سئو نیاز داریم ؟ پاسخ داده می شود.

حال هدف از بهینه کردن سایت چیست ؟

امروزه بیشتر کسب کارهای آنلاین به دنبال درآمد بیشتر و سود بالاتری هستند و موفقیت در این امر فقط زمانی امکان پذیر است که شما در موتورهای جست و جو وضعیت مناسبی را داشته باشید چون بخش زیادی از ترافیک بازدید روزانه وب سایت شما از طریق موتور های جست و جو می باشد و کسب موفقیت در رتبه و جایگاه در این موتورها به معنیه دریافت سود بیشتر ، برای اینکه سایت شما در جستجوهای انجام شده یک موقعیت برجسته داشته باشد، روش های سئو سعی می کند سایت شما را با الگوریتم گوگل مطابق سازد. گرچه الگوریتم های گوگل همیشه یک راز بوده، اما تجربیات به دست آمده در سئو نشان داده اند که می توان مهم ترین عوامل در الگوریتم دید بازتری داشت.

فاکتورهای الگوریتم گوگل به دو بخش مهم تقسیم می شوند که فاکتورهای هر دو بخش جایگاه وب سایت شما را در گوگل تعیین می کنند.

فاکتورهای on-page در سئو

عوامل on-page سئو همه موارد داخلی هستند که می توانند از درون روی سایت شما تاثیر بگذارند. همه جنبه های فنی سایت برای بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو مهم هستند. وردپرس در واقع یک سیستم مدیریت محتوا سئو فرندلی است، به این معنا که به راحتی می توان آن را با اصول سئو مطابق ساخت.

فاکتورهای on-page در سئو عبارتند از:

  • ساختار سایت
  • سرعت سایت
  • محتوای سایت

هر سه عامل یاد شده بسیار مهم هستند.

فاکتورهای off-page در سئو

علاوه بر عوامل on-page، عوامل off-page نیز در سئو بسیار مهم هستند. تاثیر عوامل off-page بسیار سخت است. مهم ترین فاکتورهای off-page در سئو عبارتند از تعداد و کیفیت لینک هایی که به سایت شما پیوند داده می شوند. هر چه لینک های پیوند داده شده به سایت شما با کیفیت تر و مرتبط تر باشند، جایگاه سایت شما در گوگل بهتر خواهد بود.

عامل دیگری که در off-page سئو مهم است، رقابت شما در بازار هدف niche در تجارت مورد نظر خود، می باشد. در برخی تجارت ها رقابت کردن و رتبه گرفتن سخت تر از رقابت های دیگر است. بنابراین میزان رقابت در بازار مورد نظر شما نیز در رتبه گرفتن سایت شما تاثیر زیادی دارد.

هرگز سعی کنید گوگل را گول بزنید – لازم است از یک استراتژی پایدار دراز مدت استفاده کنید. استفاده از ترفندهای نادرست برای اینکه سایت خود را با الگوریتم گوگل سازگار کنید، فقط در کوتاه مدت موثر خواهد بود.

کلاه سفید یا سیاه ؟

وقتی شما با مراکز ارائه دهنده خدمات سئو صحبت میکنید حتما این دو اسم را خواهید شنید که کلاه سفید یا کلاه سیاه سایت شما را سئو خواهیم کرد !

این دو از تکینک های SEO می باشند( که در آینده بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد.)

سئو کلاه سفید به روشی که طبق اصول و قواعد خواسته شده موتورهای جست و جو سایت بهینه سازی شود گفته می شود.

سئو کلاه سیاه به روش و یا روش هایی که با استفاده از ضعف و فریب موتورهای جست و جو سایت شما بهینه شود گفته می شود. در این روش گوگل بعد از مدتی سایت ها را جریمه خواهد کرد و باعث حذف و یا افت شدید سایت در نتایج جست و جو خواهد شد.

با این توضیحات شما باید به دنبال سئو کلاه سفید برای سایت خود باشید.

 

در پایان شما رو دعوت به شنیدن پادکست این مقاله به صورت اختصاصی توسط سایت جوان سئو تهیه و تنظیم شده است خواهیم کرد

منبع : yoast

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.