جوان سئو

آموزش و مشاوره سئو و بازاریابی آنلاین

بازاریابی ایمیلی چیست؟

امروز قصد داریم در مورد یکی از روش های نوین و موثر تبلیغات اینترنتی که به دلیل هزینه بسیار پایین و تاثیرگذاری بیشتر نسبت به سایر روش های تبلیغات آنلاین روز به روز در حال گسترش است با شما عزیزان صحبت کنیم پس با جوان سئو همراه باشید.

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی چیست ؟

ایمیل مارکتینگ نوعی بازاریابی برای ارتباط با مخاطبان و مشتریان خود از طریق ایمیل برای معرفی و یا فروش محصولات به صورت مستقیم می باشد. اگر میخواهید از بازاریابی ایمیلی برای بهبود وضعیت کسب و کار خود استفاده کنید باید با یک سری از اصول و قاعد اولیه این روش آشنا شوید.

 

مهم ترین اصل در ایمیل مارکتینگ اجازه کاربران است.

 

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که هر روزه تعدادی ایمیل در اینباکس شما اضافه می شود که هیچ علاقه ای به خواندن و یا دنبال کردن این محصولات نداشته باشد و در واقع بدون رضایت شما ارسال شده است به همین دلیل همیشه سعی نمایید محصولات خود را برای کسانی ارسال کنید که مخاطب و علاقه مند به شما هستند. شاید این سئوال برای شما پیش آمده است که چطور این افراد را پیدا کنیم ؟ !

یکی از ساده ترین روش ها برای بدست آوردن اجازه کاربران استفاده از فرم های عضویت در سایت یا خبرنامه است. کاربری که در سایت و یا خبرنامه شما عضو می شود به شما این اجازه را می دهد که به وسیله ایمیل با آن در ارتباط باشید و محصولات و پیشنهادهای خود را برای آن ارسال کنید.

emailmarketing

در چه زمانی از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

یک جشنواره تخفیف دارید (ارسال کد تخفیف به مخاطب)

محصول یا خدمات جدیدی دارید (به اطلاع مشتری برسانید)

مقاله مهمی را در وب سایت تان درج کرده اید. ( به منظور آموزش به مشتری )

شرکت و یا برپایی مراسمات و نمایشگاه های بزرگ ( ارسال دعوت نامه به مشتری )

و …

چگونه یک ایمیل مناسب بسازیم؟

  1. عنوان مناسب و مرتبط با برند به صورت مختصر و مفید
  2. آرم یا نشان برندتان را در بالای ایمیل قرار دهید
  3. استفاده از متن و تصاویر مناسب
  4. استفاده از قالب ایمیل مناسب (واکنشگرا )جهت نمایش در تلفن همراه
  5. قرار دادن اطلاعات تماس در ایمیل مانند شماره تلفن و آدرس محل فعالیت
  6. استفاده از دکمه لغو عضویت در ایمیل

 

هم اکنون شما میتوانید یک ایمیل مناسب طراحی و ارسال نمایید و به کسب و کار خود رونق ببخشید. اگر به دنبال یک سرویس مناسب برای ارسال ایمیل به مخاطبین و مشتری های خود هستید میتوانید از وب سایت های معتبری که به صورت رایگان این امکان را برای شما فراهم کرده اند استفاده نمایید. البته توجه داشته باشید که این سایت ها تا مدتی رایگان هستند و بعد از افزایش تعداد مخاطبین شما باید مبلغی را به صورت ماهیانه یا سالیانه به این سایت ها پرداخت نمایید.

 

mailerlite

icontact

MailChimp

 

در مقالات بعدی در مورد فرق ایمیل و اسپم با شما عزیزان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.