جوان سئو

آموزش و مشاوره سئو و بازاریابی آنلاین

چرا باید مطالب قدیمی وبلاگ را بازنشر دهیم؟

تولید هر نوع محتوا، فرایندی زمانبر است و در بسیاری از مواقع، محتوایی که شما ساعتها صرف تولید آن کردید دارای کارایی لازم نیست. وبلاگ نویسی نیز همین طور است. زمان زیادی می طلبد و برای اکثر کسب و کار ها، بسیاری از محتوای وبلاگشان در ترافیک ورودی گوگل وجود ندارد.

اصل پارتو که قانون 20 / 80 نیز نامیده می شود، در وبلاگ نویسی نیز کاربرد دارد و به آن معناست که 80 درصد ترافیک وبلاگ شما مربوط به 20 درصد از مطالب شماست. اما نکته کلیدی شناخت بهترین محتوای وبلاگ است. اگر وارد حساب کاربری خود در Google Analytics شوید و بخواهید محتوایی که باعث تولید ترافیک میشود را شناسایی کنید، باید به مقاله هایی که قبلا منتشر کردید توجه ویژه ای نشان دهید. به دقت به آن نگاه کنید و ببینید آیا از زمانی که منتشر شده چیزی تغییر کرده است یا خیر.

اگر محتوای گذشته‌ی تولید کننده ترافیک شما به‌روز نباشد، در آن صورت شما اطلاعات به روز و با کیفیت در اختیار خواننده قرار نمی‌دهید. به این خاطر که می‌خواهید افراد را به سمت محتوای مرتبط جذب کنید، به روز رسانی اهمیت دارد. همه چیز به سرعت در حال تغییر است و فرقی ندارد که شما در کدام صنعت قرار دارید، و این تغییرات باید در محتوای شما نیز نمایان باشد. محتوای خود را به صورت منظم با اطلاعات جدید و مرتبط به روز کنید و آن را بازنشر دهید. به این شکل به خود و مخاطب خود لطفی کرده‌اید.

منظور از بازنشر چیست؟

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید می‌توانید محتوای فعلی خود را به روز کنید و تاریخ انتشار را نیز به تاریخ امروز تغییر دهید. این کار یعنی ارسال دوباره‌ی محتوا به عنوان یک پست جدید. با این حال باید در نظر داشته باشید که آدرس یا URL مقاله را تغییر ندهید، چرا که در صورت تغییر، همانند این است که شما یک مقاله‌ی کاملا جدید منتشر کرده باشید و دیگر این کار بازنشر نیست. این عمل در زمانی اهمیت دارد که در آن مقاله شما بک‌لینک‌هایی داشته باشید و نخواهید به خاطر بک‌لینک‌های معیوب، ترافیک خود را از دست بدهید.

پنج دلیل وجود دارد که چرا باید محتوای خود را بازنشر دهید :

  1. محتوای قدیمی شما در ترافیک گوگل قرار دارد اما به‌روز نیست.

اگر فردی از طریق گوگل مقاله‌ای از سایت شما را بخواند و اگر آن محتوا دیگر معتبر نباشد، تأثیر بدی بر شما و کسب و کار شما می‌گذارد. مسلما این همان ترافیک مورد نظر شما و تصویری که می‌خواهید مخاطب هدف از شما داشته باشد، نیست.

به روز رسانی محتوای قبلی به این منظور که مطمئن شوید مطلب جدید با موضوع ارتباط پیدا کرده، اهمیت دارد. اگر آن مقاله نیاز به تغییرات جزئی داشته باشد، ممکن است تمایلی به بازنشر آن نداشته باشید. اما اگر قصد انجام تغییرات بزرگ و اساسی دارید، در آن صورت بازنشر محتوا اهمیت فراوانی دارد و یک گام رو به جلو در جهت ارتقای مطلب می‌باشد.

  1. محتوای شما در صفحه‌ی اول نیست.

بیش از 91 درصد مردم، تنها نتایج صفحه اول را مشاهده می‌کنند. فرض کنید که سایت شما در اولین نتیجه‌ی صفحه‌ی دوم باشد و به تمام ترافیکی که از این بابت از دست می‌دهید فکر کنید.

با بازنگری، به روز رسانی و بازنشر محتوا این فرصت را دارید تا لینک‌های بیشتری به مطلب شما در اینترنت شود و آن را به اشتراک بگذارند که در واقع، فرصت مناسبی برای قرار گرفتن این مقاله در صفحه‌ی اول نتایج گوگل می‌باشد. اما اگر آن را به حال خود رها کنید، شانس‌های شما به صفر نزدیک‌تر می‌شوند و به خاطر محتوای جدید و مرتبط با موضوع که توسط فردی دیگر منتشر شده، رتبه‌ی شما در نتایج جستجو پایین می‌رود.

  1. نوعی پست است که به طور منظم آن را به‌روز می‌کنید.

اگر در مورد موضوعی می‌نویسید که ممکن است دستخوش تغییراتی در آینده شود، پس مقاله‌ی شما باید به طور منظم به‌روز شود تا ان تغییرات را بازتاب دهد. برای مثال اگر در مورد ابزار رسانه‌های اجتماعی می‌نویسید، مطمئنا می‌خواهید که آن محتوا را به طور منظم به‌روز کنید. نه تنها ابزار های جدید به طور منظم تولید می‌شوند، بلکه ابزار های قدیمی نیز تغییر می‌کنند. نمی‌خواهید که کاربران سایت شما در مورد چیز هایی بخوانند که دیگر وجود ندارد.

  1. پست مهمی است که می‌خواهید مخاطبین جدید آن را ببینند.

فرض کنید پستی در سایت خود دارید که چندین سال از عمر آن می‌گذرد، پستی واقعا مهم که ارزش آن محتوا می‌تواند مخاطب شما را قانع کند. هرچند که مقاله شما به‌روز نیست، اما هنوز شاید بخواهید آن را بازنشر دهید تا توجهات زیادی به آن شود.

هنگامی که بازنشر می‌دهید، به فکر راه‌های بهتر کردن پست هم باشید. برای مثال بهتر است تصاویر را بهتر و یا کمی به محتوا اضافه کنید. مطمئنا اکنون تجربه‌ی بیشتری نسبت به زمانی که آن پست را می‌نوشتید دارید، خب پس چرا از آن استفاده نکنید؟

  1. بهره‌مندی از تغییرات الگوریتم گوگل

گوگل الگوریتم‌های خود را بهتر می‌کند. یکی از تغییرات اساسی که در طول سال‌های گذشته انجام شده است، تغییر رویه‌ی بررسی به بررسی بیشتر معنایی محتوای شماست. به این معنی که گوگل تنها بر روی برخی لغات کلیدی خاص و تطابق دقیق آن‌ها تمرکز نمی‌کند، بلکه تلاش می‌کند تا ببیند که محتوای شما در مورد چه است. پس حالا می‌توانید روی موضوعی تمرکز کنید که با لغات کلیدی در تضاد است. شما هم‌چنان در حال بهینه‌سازی لغات کلیدی خاصی هستید و نمی‌خواهید که آن‌ها را در هر جایی از محتوای خود تکرار کنید. در عوض آن باید به لغات کلیدی مرتبط فکر کنید. اگر به رتبه‌ی خود در نتایج جستجو فکر می‌کنید، تغییر پست‌های قدیمی با توجه به این الگوریتم، کاری هوشمندانه است.

و در پایان ….

اگر محتوای با کیفیتی دارید که ترافیک بسیاری برای سایت شما ایجاد می‌کند، پس آن را به همان شکلی که در ابتدا بوده رها نکنید و به امید بهترین‌ها نباشید. در بازه‌های زمانی منظمی به آن محتوا بازگردید و ببینید که برای بهتر کردن و این‌که مخاطب شما استفاده‌ی بیشتری از آن ببرد، چه می‌توانید تنها با به روز رسانی هر چند وقت یک بار آن را انجام دهید.

منبع : entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.