جوان سئو

آموزش و مشاوره سئو و بازاریابی آنلاین

چگونه از پنالتی سئو بیرون بیاییم ؟

بعد از مدت ها دوری از به دلیل مشغله بسیار زیاد دوباره با یک مقاله جدید و کاربردی از سری مقالات آموزش سئو تحت عنوان چگونه از پنالتی سئو بیرون بیاییم ؟ در  خدمت شما عزیزان هستیم تا پایان با ما همراه باشید.

ما در یک دنیای دیجیتال زندگی می کنیم، جاییکه قرار گرفتن در صفحه اول موتور جستجو در مقابل صفحه دوم می تواند میلیون ها تومان درآمد داشته باشد؛ این آن چیزی است که باعث می شود رتبه ی  سئو شرکت بسیار مهمتر از قبل شود. اگر شما رییس شرکت هستید و می خواهید در این بازی شرکت کنید می بایستی قوانین را درک کنید.

یکی از آن قوانین این است که هنگام پنالتی شدن از گوگل، رتبه صفحه شما کاهش می یابد؛ این بدان معنی است که پیدا شدن سایت شما توسط گوگل سخت شده  و در نهایت باعث کاهش چشمگیری در بازید از سایت می شود. در اینجا چندین پنالتی مختلف از سئو و نحوه دور ماندن  از آنها ارائه می شود.

1-مخفی کاری

“مخفی کاری” تکنیکی است برای نشان دادن یک نسخه از وب سایتتان به موتورهای جست و جو، که متفاوت از آن چیزی است که کاربران واقعا در هنگام بازدید از سایت می بینند. مخفی کاری می تواند فرم های متعددی داشته باشد، زیرا انواع مختلفی از محتوای وبسایت شما، مانند عکس ها و متن ها، می تواند به طور بالقوه قفل شود. حتی اگر این مشکل به طور اتفاقی برای شما که صاحب سایت هستید اتفاق بیفتد، مخفی کاری، به هر دلیلی یک جرم جدی است و یکی از مواردی است که می تواند شما را در سایتهایی مانند گوگل تحریم کند.

مخفی کاری همانطور که در Google’s First Click Free policy  دیده می شود، چندین نکته ظریف و دقیق دارد. به طور خلاصه، این خط مشی بیان می کند که وبسایتهایی که اطلاعاتی به گوگل نمایش می دهند ولی نمی توانند همین اطلاعات را در برای بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارند ممکن است که در پنالتی قرار گیرند و مجازات شوند.

خوشبختانه مخفی کاری می تواند تثبیت شود. نخستین مرحله این است که مشخص کنید کدام قست از وبسایتتان مخفی شده است. ابزارهای رایگان زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا این مسئله را شناسایی کنید. پس از شناسایی صفحه ای که مخفی شده است، می توانید به گوگل بروید و صفحاتی از بخشهای مخفی شده وبسایتان را فیتچ کنید، محتوای صفحه وب خود را با محتوایی که توسط گوگل بررسی شده مقایسه کنید و سپس هر گونه اختلاف یا عدم تطابقی را حذف کنید. در زمانیکه این کار را انجام می دهید اطمینان حاصل کنید که هر گونه لینک های عجیب و یا راهنماهای نادرست را حذف کرده اید.

2- هرزنامه  (اسپم )

“هرزنامه” به معنای پیامهای نامناسب و یا بی مورد است که به تعداد زیادی گیرنده در اینترنت ارسال می شود. هرزنامه به طور گسترده ای به عنوان یک مزاحمت وسیع در اینترنت به شمار می رود، و موتورهای جستجو مطمئن می شوند که این پیامها به این گونه رفتار می کنند. هرزنامه ها به شکلهای مختلفی ظاهر می شوند اما وسیع ترین فرم پنالتی آن “هرزنامه خالص ” است.

هرزنامه توسط سازمانهایی که با تکنیک های مبتنی بر هرزنامه ایجاد می شوند، مانند سیستمهای اظهار نظر ضعیف خودکار، سیستم های پیام رسانی ضعیف، محو کردن محتوا و مخفی سازی بوجود می آید.

سریعترین و ساده ترین راه برای حل مسائل مربوط به هرزنامه، شناسایی منبع و حذف آن است.  اطمینان حاصل کنید که سازمان شما خطوط بین هرزنامه و اسپم را از بین نمی برد؛ گاهی اوقات این تمایز را می توان از طریق انتخاب سیستم مناسب ارتباطات انبوه انجام داد. هنگام انتخاب یک سیستم پیام رسانی اتوماتیک، مطمئن شوید نوع با قابلیت ضد اسپم را انتخاب کنید.

3-ارزش گذاری

یکی از مهمترین مواردی که یک وبسایت می تواند انجام دهد این است که ارزش آنچه را که بازدیدکنندگان مشاهده می کنند، به آن اضافه کند. همچون موارد مخفی کردن و اسپم، تلاش برای اضافه کردن ارزش گذاری می تواند چندین فرم داشته باشد. البته هر وبسایتی می بایستی یک شرح خاص (درباره ما ) داشته باشد، داستانی که به بازدیدکنندگان فرصت دهد بدانند که سایت چه چیزی به آنها ارائه می دهد و چرا می بایست در سایت بمانند.اما بسیاری از این داستانها، بستگی به وجود محتوای ارزشمند در وبسایت دارد. اگر وبسایت شما ارزشمند باشد، رنگینگ سئو بالاتری به شما اعطا خواهد شد و در غیر اینصورت رنگینگ شما چندین صفحه سقوط خواهد کرد.در حقیقت گوگل یک فرایند سختگیرانه نرم افزاری و کارکنان واقعی دارد و با ترکیب تخصص فنی و انسانی، سایت می تواند تعیین کند که آیا وبسایت شما ارزشمند است یا خیر.

حتی اگر راهی پیدا کنید که به طرز معجزه آسایی نرم افزار را گول بزنید، یک عامل انسانی به احتمال زیاد شما را شناسایی خواهد کرد. بنابراین، بجای استفاده ار ترفند و حیله، با افزایش محتوای سایت، ارزش وبسایت خود را بالا ببرید.

مطمئنا یک سری عوامل هستند که خارج از کنترل شما هستند مانند بازدیدهای صفحه و طول زمانی که کاربر در صفحه می ماند؛ با این حال چیزی که در کنترل شماست محتوا است. برای افزایش ارزش وبسایت خود:

مطالب مرتبط ارائه کنید. اگر وبسایت شما برای دانلود آهنگ است، نباید شامل اطلاعات مربوط تعمیر ماشین باشد.

لینک های مرجع غیر مرتبط یا غیر طبیعی را از سایت حذف کنید. وجود چنین لینکهایی در سایت شما یکی از دلایل عمده مجازات و پنالتی گرفتن در سئو می باشد.

اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با مفهوم است و از سایت دیگر کپی نشده است. این دو مورد مسئله ساز هستند و چنین محتوایی می بایستی بلافاصله حذف شود.

رتبه بندی سئو در حال حاضر مهمتر از هر زمان دیگری است و می تواند بسیار پیچیده باشد. اگر تازه شروع به کار کرده اید به یاد داشته باشید که هر کسی اشتباه می کند، حتی بزرگترین وبسایتهای دنیا مجازاتها و پنالتی های سئو را دریافت می کنند. در پاسخ، تاسف واقعی وقتی است که شما مشکلاتی که عامل ایجاد این پنالتی ها شده اند را برطرف نکنید. بنابراین، وبسایت خود را به طور منظم و روتین چک کنید و درهر زمان ممکن آن را بهینه سازی کنید.

2 پاسخ برای “چگونه از پنالتی سئو بیرون بیاییم ؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.